Опубліковано

ОЦІНКА ВПЛИВУ БУДІВНИЦТВА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК НА ГІДРОГЕОЛОГІЧНІ ТА ГЕОЕКОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОЛОНИНИ БОРЖАВА (ЗАКАРПАТТЯ)

Головна > Архів > № 3-4 (176-177) 2018 > 110-125


Geology & Geochemistry of Combustible Minerals No. 3-4 (176-177) 2018, 110-125.

Василь ДЯКІВ

Львівський національний університет імені Івана Франка

Михайло ЯРЕМОВИЧ

2ТзОВ «Геол-тех», Львів

Андрій КОВАЛЬЧУК

ФО-підприємець

Мар’яна ІВАНСЬКА

2ТзОВ «Геол-тех», Львів

Анотація

У пресі, інтернет-просторі та інших засобах масової інформації Закарпатської області часто дискутується питання доцільності чи недоцільності, шкідливого впливу на довкілля будівництва вітроенергетичних установок на Полонині Боржава. Насамперед, слід зазначити, що визначальним чинником під час вибору інвесторами Полонини Боржава для будівництва таких установок є найвищий в Україні вітроенергетичний потенціал карпатських полонин, з високою питомою потужністю вітрової енергії в окремий момент часу та її сумарною величиною за різні проміжки часу (місяць, сезон, рік), зокрема середня швидкість вітру та граничні характеристики вітроенергетичних установок (мінімальна та максимальна швидкість, за яких може працювати генератор вітроустановок).

Безумовно, будівництво будь-яких об’єктів призводить до того чи іншого впливу на довкілля загалом і на гідрогеологічні та геоекологічні умови зокрема. Наскільки високим є цей вплив, чи призводить він до ризиків порушення умов формування підземних вод та негативних змін хімічного складу підземних та поверхневих вод, спробуємо з’ясувати в цій статті.

Ключові слова

Полонина Боржава, вітроенергетичні установки, гідрогеологічні та геоекологічні умови, довкілля.

Використані літературні джерела

Водна рамкова директива ЄС 2000/60/ЕС. Основні терміни та їх визначення / пер. з англ. – К., 2006. – 240 с.

Деревська К. І., Бурлаченко Ю. В. Проблема будівництва вітроелектростанції на Полонині Боржава: вплив на водні ресурси. – Режим доступу : https://www.facebook.com/notes/врятуй-боржаву/проблема-будівництва-вітроелектростанції-на-полонині-боржава-вплив-на-водні-ресу/211691606078846/

Дмитренко Л. В., Барандіч С. Л. Вітроенергетичні ресурси в Україні // Наук. праці УкрНДГМІ. – 2007. – Вип. 256. – С. 166–173.